רפלקסולוג

פירוש המילה רפלקסולוגיה (Reflection) הוא השתקפות- ולמעשה מסמל את תורת הרפלקסולוגיה והרעיון שעומד מאחוריה. רפלקסולוגיה מתייחסת להשתקפות של הגוף כולו בכף הרגל, אבחון וטיפול בבעיות באמצעות לחיצות והרפיה של הנקודה הרלוונטית על גבי כפות הרגליים.

טיפול רפלקסולוגיה נשען על עיסוי רפואי ולחיצה על גבי נקודות מסוימות בכף הרגל, במטרה ליצור גירוי והנעה ולהגיע לאיזון מושלם. על מנת ליישם זאת יש צורך בידע רב ובהיכרות עם הנקודות השונות בכף הרגל והשפעתן על איברי הגוף השונים, על פי הרפואה האלטרנטיבית המשלימה.

מלבד מכאובים פיזיים, טיפול רפלקסולוגיה נותן מענה גם ללחצים נפשיים ובעיות רגשיות, באמצעות זיהוי נקודות התורפה והחולשה ועבודה ממוקדת עליהן.

הפניה אל רפלקסולוג מומלץ מתבצעת באופן פרטי, או לחילופין באמצעות המרפאות לרפואה משלימה מטעם קופות החולים. חשוב לדעת כי מרפאות אלה מספקות שירותי רפואה משלימה במסגרת פרטית אף הן, אולם מספקות שירותים בהסדר ובמחירים נוחים למבוטחי הקופה ולבעלי הביטוחים המשלימים. מרפאות אלה גם מהוות פיקוח והבטחה למטפלים מוסמכים ומנוסים בלבד. בקבלת המלצה על רפלקסולוג פרטי מומלץ וכדאי לבדוק האם זה עובד בהסדר מסוים במרפאות הקופה, או לחילופין ניתן לקבל החזר בגין שירותיו במסגרת ביטוח בריאות פרטי במידה וקיים.

טיפולי רפלקסולוגיה בדומה לשיטות טיפול אחרות ברפואה המשלימה, נשענים על ההבנה כי הגוף הוא שלם ואיברי הגוף השונים, החיצוניים והפנימיים, אינם מנותקים זה מזה ומושפעים זה מזה. מטפלים שונים בתחום הרפלקסולוגיה מתמחים בטיפול במחלות, אתגרים ומכאובים שונים, ובפניה אל רפלקסולוג מומלץ לוודא כי מדובר במטפל המכיר את הבעיה המביאה את המטופל לפתחו ויודע לתת מענה מקצועי. רפלקסולוגיה מהווה חלק בלתי נפרד מן הרפואה האלטרנטיבית ואחת מאבני היסוד שלה.

הרפלקסולוגיה מוכרת כטיפול משלים ואפקטיבי להפרעות שינה, בעיות אורתופדיות, קשיים במערכת העיכול, בעיות בנשימה, אלרגיות, מיגרנות, סינוסיטיס ובעיות נוספות. טיפול רפלקסולוגיה מתחיל בתשאול מקיף של המטפל ממנו הוא לומד על מצוקות המטופל, אבחון ובדיקה פיזית ובהמשך תכנית טיפולים בת מספר טיפולים על פי צורך ליצירת האיזון הנדרש.  מומלץ להתמיד במספר טיפולים בטרם בחינת התוצאה בפועל.


מאמרים בתחום

טיפולי רפלקסולוגיה להרזיה ודיאטה

מה רפלקסולוגיה עושה לצורך ההרזיה? כל מה שרציתם לדעת על הקשר בין רפלקסולוגיה להרזיה

מחפשים רפלקסולוג ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך