הומאופת מומלץ

תורת ההומאופתיה מתייחס אל הגוף כישות שלמה ואחידה, וכאשר קיים חולי או מכאוב באחת ממערכות הגוף מזהה זאת כחוסר איזון בישות הגוף השלמה. הפתרונות המוצעים על ידי הומאופתיה הם פתרונות טבעיים, הניתנים במינון נמוך, כאשר התורה כולה מאמינה בהשפעות שונות שיש לחומרים בין אדם אחד לאחר, על פי מצבו הגופני והרפואי. ההומאופתיה קובעת כי “דומה יירפא על ידי הדומה”- מה שאומר שחומר הגורם לחולי מסוים אצל מטופל אחד יביא למרפא לאותו חולי בדיוק אצל מטופל אחר, תוך התעמקות והיכרות עם היקף הבעיה לצד התאמה מדויקת של מינון החומר.

הומאופתים מומלצים ניתן למצוא במסגרת המרפאות לרפואה משלימה של קופות החולים, אולם רבים יעדיפו הומאופת מומלץ מן הסקטור הפרטי דווקא.

בבחירה של הומאופת מומלץ יש לתת את הדעת על מספר פרמטרים:

הכשרה – הרפואה המערבית המסורתית אמנם אינה מכירה בהומאופתים כרופאים, אולם החוק במדינת ישראל מכיר במי שסיים תהליך הכשרה במוסד מוכר בתחום להירשם כמטפל מוסמך ולהעניק שירותי רפואה משלימה בתחום. מאחר ומדובר בשוק פרוץ המכיל לא מעט שטחים אפורים מומלץ להתעניין ולשאול באופן גלוי אודות הכשרת המטפל, מוסד הלימודים, תחומי הלימוד וההסמכה.

ניסיון- כמו בכל תחום טיפולי גם בתחום הומאופתיה לניסיון חשיבות רבה ותרומה לידע של המטפל. הומאופת מומלץ הוא הומאופת מנוסה, הן בשנות הטיפול שבאמתחתו והן בהיכרות מקרוב ומתן מענה למגוון רחב של מקרים רפואיים.

כימיה ותקשורת- הפגיעה עם ההומאופת אינה פגישה חד פעמית וההליך מצריך מעקב, בחינת המינונים וההשפעות וליווי. חלק ניכר מתהליך האבחון מצוי בתשאול הראשוני ובפתיחות הנוצרת בין המטפל למטופל. חשוב לבחור במטפל אשר מעניק תחושת נינוחות ועמו נוצרת תקשורת פתוחה וכימיה.

שימוש בחומרים- הומאופתיה מציעה גישה רפואית וטיפול הנשען על חומרים טבעיים בלבד. אין מדובר בתרופות והריכוז הקיים בכל חומר נרקח בהתאמה אישית ובמינונים נמוכים במיוחד. יש לוודא כי החומרים הנרקחים הם בהתאמה מדויקת להמלצת המטפל ואינם כוללים כל שימוש בחומרים כימיים.

הומאופתיה תורמת רבות לאיזון הגוף והנפש אולם מצריכה גם היבט של אמונה וחיבור לכוחה של הרפואה המשלימה.


מחפשים הומאופת מומלץ ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך