דיקור סיני

דיקור סיני הוא שיטת טיפול מסורתית אשר נולדה ברפואה הסינית ונשענת על האמירה כי כאב הוא חלק ממנגנוני ההגנה של הגוף, הבא להתריע על קושי, ליקוי או חולי אשר אינם גלויים אל העין. דיקור סיני בא לתת מענה ומרגוע לכאב, באמצעות שיטת טיפול ייחודית וותיקה, אשר מאמינה כי לצד המנוח לכאב תפקיד הדיקור הוא לספק מענה, חלקי או מלא, לבעיה עצמה.

טיפולי דיקור סיני נשענים על עיקרון תנועת האנרגיה על פי הרפואה הסינית הגוף בנוי מתעלות אנרגיה המכונות מרידיאנים, ודיקור של אחת מנקודות המרידיאן תעביר אנרגיה בתעלות אל עבר האזור הפגוע, ותביא להפרשת חומרים מרפאים ולהחלמתו. אבחון אצל מומחה לרפואה סינית במקרים רבים ישלב טיפולי דיקור סיני כמענה ראשוני, או כחלק מטיפול היקפי ורחב יותר.

מומחה לדיקור סיני מטפל במגוון רחב של בעיות, כאשר הנפוצות בהן הן מחלות ומכאובים על רקע עצבי. השיטה מתייחסת להשפעה העצומה שיש לדיקור סיני מקצועי המתבצע ביד אמונה ומוקפדת על מערכת העצבים. בעיות נוספות אשר זכו לאחוזי הצלחה גבוהים בטיפולי הדיקור הסיני הם כאבים כרוניים דוגמת כאבי מפרקים, מיגרנות, בעיות בנשימה וכאבים הנוגעים לשלד ולעצמות. גם בעיות הורמונליות ובעיות גניקולוגיות ניתנות לטיפול אמצעות הרפואה הסינית ובמסגרת טיפולי הדיקור המותאמים אישית.

הדיקור הסיני אינו מלווה בכאבים, אולם עשוי לכלול אי נוחות מסוימת, על פי נקודות הדיקור, עובי המחט, אופן ההחדרה ורגישות האזור. הדיקור אינו מסתיים בפעולת הדקיקה ועל מנת ליצור את מעברי האנרגיה באופן הרצוי והאפקטיבי ביותר זקוק המטופל לשכיבה ממושכת (כמחצית השעה) ורגועה על מיטת המטפל, עם המחטים הנעוצות בגופו ויוצרות את מעברי האנרגיה הרצויים.

תחום טיפול נוסף במסגרת הדיקור הסיני הוא רפואת הספורט, כאשר קיים מומחה לדיקור סיני לפציעות ופגיעות ספורטאים, ומספק מענה הן למכאובים שהתפתחו עקב פציעה, הן לכאבים כרוניים והן כטיפול מונע להתפתחות של כאבים באזורים עליהם מופעל לחץ מתמיד.

שירותי הדיקור הסיני אינם מכוסים על ידי סל הבריאות והמטופלים המבקשים ליהנות מהם עושים זאת באופן פרטי או במסגרת הביטוחים המשלימים בעלות מסובסדת.


מחפשים דיקור סיני ?

מחפשים רופא/מנתח?