רפואה משלימה

הרפואה המשלימה, המכונה גם הרפואה הסינית, תפסה מקום של כבוד לצד עולם הרפואה הקונבנציונאלית המסורתית, ומספקת מענה באמצעות מגוון תחומי טיפול ואבחון.

רפואה משלימה שונה בהתייחסותה אל גוף ונפש האדם, כאשר היא מסתכלת על האדם כשלם ומצביעה על קשר בין מחלות ומכאובים שונים למכלול השלם של הגוף והנפש.

תחום הרפואה המשלימה מציע מגוון רחב של תחומי טיפול בניהם:

רפלקסולוגיה– תחום טיפולי המתמקד בקשר בין כף הרגל לאזורים אחרים בגוף. באמצעות איתור נוקשות, דלילות, רגישות ותחושות נוספות בכף הרגל והטיפול בהן ניתן להשפיע על אזורים שונים בגוף.

כירופרקטיקה– תחום המתמקד במבנה השלד ותצורתו ובאמצעות אבחון בעיות מכניות בעמוד השדרה ומערכת השרירים והטיפול בהן נותן מענה לכאבים כרוניים ובעיות יציבות.

דיקור– גם תחום הדיקור נשען על הקשר בין חלקי הגוף השונים, כאשר ההשפעה עליהם נעשית באמצעות דיקור במחטים להשפעה ולהקלה על אזורים אחרים בוף.

טיפול בצמחים רפואה משלימה נשענת רבות על אוצרות הטבע ועושה שימוש בצמחים לצרכי מרפא והקלה, כמו גם טיפול מונע.

שיאצו– עיסוי בלחיצות ממוקדות להשפעה על בעיות שונות בגוף.

הומאופתיה– שיטת ריפוי המסייעת לגוף לאחר חולי או טראומה לחזור לתפקוד במטרה להתחזק ולהתגונן בכוחות עצמו מפני מחלות וזיהומים.

מגוון הטיפולים הרחב מצריך תהליך של אבחון והתאמה בין הצורך והבעיה לטיפול המתאים, כאשר לא אחת ההמלצה היא לשלב יותר מסוג אחד של טיפול על מנת לזכות במעטפת הטיפולית האופטימלית.

רופאים לרפואה משלימה אינם מוכרים על ידי החוק בישראל, אולם בעלי הכשרה ייעודית בתחום רפואה משלימה זוכים לתואר מטפלים ומוסמכים להעניק טיפולים ושירות בתחום האמור. לצד אלה, קיימים גם רופאים מוסמכים מן הרפואה המערבית, אשר בחרו להרחיב את סל הכלים המקצועי שלהם וללמוד לימודי רפואה משלימה, ומוסמכים לאבחן ולטפל בשתי השיטות.

רפואה משלימה מסייעת לרבים בהתמודדות עם מחלות, כאבים כרוניים וקשיים נוספים, דווקא באמצעות החיבור בין חלקי הגוף השונים וראייתו כשלם, אשר סך חלקיו משפיע על התנהלות הגוף כולו. גם חנויות טבע לא מעטות בולטות ברחבי הארץ, כחלק מן המקום אותו תופסת הרפואה המשלימה, על כל ההיבטים אותם היא מציעה.


קטגוריות נוספות

מחפשים רפואה משלימה ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך