מומחה לקטרקט

קטרקט הוא בין המצבים השכיחים ביותר בכל הקשור לעיניים, ובייחוד בקרב בני הגילאים המבוגרים. מדובר במצב פיזיולוגי שבו הופכת עדשת העין לעכורה, מה שמשפיע משמעותית על איכות ועל טיב הראייה. קוטרה של עדשת העין במצב זה נהיית קטנה יותר וכך גם עובייה.

התפתחותו של הקטרקט נמשך מספר שנים והוא איננו כרוך בכאב. התופעות העיקריות הנלוות לו קשורות לאיכות הראייה, לתחושת סנוור וגם לקושי להבחין כראוי בצבעים. המתעניינים בהליך של ניתוח קטרקט רופאים מומלצים המתמחים בניתוחי קטרקט הם הכתובת הנכונה, ולו כדי להשיב את הראייה האיכותית והתקינה.

הטיפול במקרים של קטרקט מוצע על ידי רופא עיניים מומחה לקטרקט, רופא שסיים את לימודי הרפואה שלו בהצלחה והמשיך להתמחות של מספר שנים בתחום זה. ההליך הרפואי המוצע על ידי מנתח עיניים קטרקט נחשב כיום לפשוט יחסית, אם כי על מנת ליהנות מתוצאותיו ישנה חשיבות רבה מאד בפנייה אל הכתובת הנכונה.

ניתוח הקטרקט הוא אחד הניתוחים הנפוצים כיום ביותר בכל העולם, לרבות בישראל, ובכל שנה עוברים אותו למעלה מ-50 אלף ישראלים (נשים וגברים ובטווח גילאים רחב).

על ההליך הטיפולי המוצע

רופא עיניים המתמחה בקטרקט יבצע את האבחון הראשוני על מנת לבדוק האם אכן ישנה פגיעה בעדשה, וזאת, לרוב, לאחר הפנייה מרופא המשפחה. תהליך האבחון יכלול התייחסות לתלונות של המטופל, בדיקה של העיניים תוך כדי הרחבת האישונים ובחינתם באמצעות מנורה מיוחדת.

במצבים מסוימים יבצע בדיקות נוספות על מנת לשלול מחלות אחרות הקשורות לעיניים, לרבות בדיקת עצב הראייה ומדידת הלחץ התוך עיניי. הרופא, לאחר שהוחלט על ניתוח קטרקט, יבצע הליך מקדים של הרדמה מקומית (בין אם באמצעות טיפול ישירות לעיניים ובין אם באמצעות ג’ל מיוחד) ורק לאחר מכן יחל בהשתלת העדשה החדשה.

העדשה החדשה המושתלת הינה עדשה מלאכותית, העשויה מפלסטיק קשיח והשתלתה מצריכה ביצוע חתך קטן במיוחד. היתרונות של שיטה זו רבים, כאשר העיקרי שבהם הוא החלמה מהירה מאד והקטנה משמעותית של הסיכוי לסיבוכים ותופעות לוואי לא רצויות.


מחפשים מומחה לקטרקט ?

מחפשים רופא/מנתח?