רדיולוג מומחה

הרדיולוגיה היא ענף ברפואה המחבר בין רפואה אבחונית לטכנולוגיות מתקדמות ועוסק למעשה באמצעי דימות רפואיים. הרדיולוגיה היא תורה הכוללת אבחון ופענוח של בדיקות מתקדמות במיוחד, באמצעות מומחים ייעודיים לתחום.

הפניה אל רדיולוג פרטי מתבצעת לרוב בתהליכי אבחון של מחלות מורכבות בהן לדיוק באבחון ישנה חשיבות מכרעת לקביעת הטיפול ולהצלחתו. פענוח הבדיקות על ידי הרופא המפנה המומחה בתחומו עשוי להיות לא מספק ומטופלים רבים בוחרים לפנות אל רדיולוג מומחה המנוסה הן בתחום הפענוח והאבחון של בדיקות והן בתחום הרפואי האמור.

רופא רדיולוג אינו מנותק מתחומים אחרים בעולם הרפואה והסתכלותו נובעת מהתמחויות נוספות בהן הוא מחזיק. בין הבדיקות והאבחונים המצריכים אבחון של רדיולוג מומחה:

בדיקות רנטגן– בדיקות רנטגן הן הבדיקות הנפוצות והזמינות יותר בתחום הדימות ומאפשרות לבצע צילומי עומק של איברי הגוף השונים  באמצעות קרני רנטגן, באופן המספק הדגמת רקמות קשות (עצמות) ורקמות רכות המוצגות בגוונים שונים של אפור לצורך הקריאה והפענוח. בדיקות רנטגן כוללות קרינה מייננת במינון נמוך.

בדיקות C.T– בדיקות המתבצעות באמצעות טומוגרפיה ממוחשבת בשיטת הדמיה של רקמות. הבדיקה מתבצעת באמצעות סורק.  בבדיקות C.T  ניתן לזהות מצבים פתולוגיים שונים ושינוים מבניים באיברי הגוף, וזאת באמצעות בדיקה מהירה מאוד שאינה פולשנית.

הבדיקה אינה מכאיבה והנבדק לא מרגיש דבר. בחלק מהבדיקות מוזרק חומר ניגודי על בסיס יוד.

בהזרקת החומר לווריד מודגמים כלי דם, חומר הניגוד “צובע” את כלי הדם ובצורה זו ניתן לזהות ליקויים, חסימות ושינויים אנטומיים בכלי הדם.

הבדיקה היא לכלי דם.

 

בדיקות MRI – בדיקות MRI  דומות לסריקות ה- C.T  אך מתבססות על שימוש בשדה מגנטי במקום בקרינת הרנטגן. בדיקה זו נחשבת למדויקת במיוחד מאר והיא מספקת תמונה של מצבים פתולוגיים ושינויים מבניים באיברי הגוף השונים, ובטוחה במיוחד מאחר ואינה פולטת קרינה.

בדיקות נוספות הנודעות לאבחון רדיולוגי הן בדיקות ממוגרפיה, בדיקות צפיפות עצם ובדיקות מורכבות בתחום הרפואה הגרעינית. בכל אבחון של חולי או ממצא מורכב ובעל משמעות מומלץ לגשת אל רדיולוג פרטי לקבלת חוות דעת שניה ומקצועית.


מחפשים רדיולוג מומחה ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך