פרוקטולוג

פרוקטולוגיה היא תחום רפואי ייחודי המשלב בתוכו גם את תחום הכירורגיה, וזאת מאחר ומדובר בטיפול באיברים המחייבים טיפול פולשני. פרוקטולוג מומחה נותן מענה לבעיות ברקטום, בפי הטבעת, במעי הגס וברצפת האגן. תחום נושק לפרוקטולוגיה הוא תחום האורולוגיה, ולא אחת נדרש שיתוף פעולה בין המומחים לתחומים הללו, בבעיות בעלות השפעה זו על זו.

בניגוד לנהוג לחשוב, פרוקטולוגיה אינה תחום טיפול לגברים בלבד, והיא מספקת מענה למגוון בעיות בקרב שני המינים. בין המקרים המצריכים פניה אל מומחה לפרוקטולוגיה:

טחורים- בעיית טחורים יכולה לנבוע מסיבות שונות, ובאה לידי ביטוי בהתרחבות כלי הדם באזור פי הטבעת, כאבים וחוסר נוחות ודימום. בעיית הטחורים יכולה להופיע באופן חד פעמי או באופן כרוני ומתמשך, וניתנת לטיפול ולריפוי.

פיסורה- העור סביב פי הטבעת הוא עור רגיש וסדקים הנוצרים בו יביאו לכאבים וקושי בהטלת צואה, בדימום, בהתפתחות זיהומים ודלקות. סדקים כאלה עשויים להיווצר כתוצאה מלחץ, עצירות מתמשכת או לידה. הטיפול בפיסורה מתבצע באופן שמרני על ידי טיפול תרופתי מקומי, או לחילופין כירורגי בהסרת הרקמה הפגועה וצמיחת רקמה חדשה ובריאה.

מורסה- מורסה היא התפתחות של מוגלה המוקפת ברקמות מתות ונוצרת עקב זיהומים שונים. מדובר במנגנון הגנה של הגוף והרקמות במטרה למנוע התפשטות של הזיהום שנוצר לאזורים אחרים בגוף. מורסה עשויה לבוא לידי ביטוי בהיווצרות שלפוחיות מוגלתיות ואף ליצור נמק וצורך בהליך כירורגי של כריתת האזור הנגוע. טיפול במורסה עשוי להצליח גם באמצעות ניקוז של המוגלה וניקוי של האזור בחלק מן המקרים.

בעיה ביציאות- עצירות כרונית או עודף צואה לחילופין מופיעה אף היא תחת בעיות פרוקטולוגיות. בעיות כרוניות במתן צואה עשויות לנבוע מסיבות רבות וטרם הטיפול בהן נדרשות בדיקות כלליות רבות. חשוב לפנות אל פרוקטולוג מומלץ בתחום בעל ניסיון המסוגל לתת מענה.

מחלות אונקולוגיות- מחלות אונקולוגיות המצריכות התערבות פרוקטולוג פרטי בכיר הן סרטן במעי הגס וסרטן אנאלי. מדובר במחלות קשות ומורכבות לטיפול וחשוב להיות מלווה על ידי אונקולוג מומחה לצד פרוקטולוג פרטי אשר יצרו מעטפת טיפולים מתאימה, כמו גם סיוע ותמיכה בהתמודדות.


It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?

מאמרים בתחום

איך מזהים טחורים?

איך תזהו טחורים?מה הדרגות השונות של טחורים ולמה לא כדאי לעשות אבחון טחורים לבד?

טחורים אחרי לידה

איך תזהי טחורים אחרי לידה? איך כדאי לטפל בטחורים אלו ולמה אסור לגרד?

טחורים חיצוניים

איך תזהו טחורים חיצוניים ומה הטיפול הדרוש לטחורים אלו?

ניתוח טחורים או קשירת טחורים?

מתי כדאי לעשות ניתוח טחורים ומתי כדאי לבצע קשירת טחורים? מה ההבדל בינהם ואיך ניתן להקל על הכאב, הכל במאמר הבא

מה זה פיסטולה?

מה זה פיסטולה? ומה האופציות לטיפול בפיסטולה אנאלית? כל הפרטים במאמר

מחפשים פרוקטולוג ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך