פסיכולוג קליני

הפסיכולוגיה הקלינית עוסקת באבחון וניתוח של בעיות נפשיות כחלק ממסע משותף למטופל עם המטפל אל פתרונות המושגים באמצעות איתור הבעיה, הבנתה וסיוע במצבי מצוקה.

פסיכולוג קליני מומחה עובד בשיטה של הערכה של מצב המטופל הניתנת בהתאם לשיח ותשאול ועל פי הבנת המטפל, וממשיכה בטיפול פסיכולוגי רחב המתייחס את הבעיה מהיבטים שונים.

פסיכולוג קליני הוא למעשה פסיכולוג המוסמך לאבחן ולספק טיפול פסיכולוגי, בניגוד לתחומים אחרים בפסיכולוגיה (פסיכולוגיה תעסוקתית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה חינוכית ועוד) אשר מספקים כלים ומענה בדרכים אחרות, אולם אינם כוללים טיפול אישי.

החיפוש אחר פסיכולוג קליני מומלץ עשוי להיתקל בקשיים, כאשר רבים בוחרים להסתיר את העובדה שהם מבקרים, או ביקרו בעבר, על ספת הפסיכולוג, וזאת למרות פתיחות חברתית גדולה יותר כלפי הנושא. בחיפוש אחר מטפל מומלץ לחפש המלצות ברשת בפורומים ורשתות חברתיות ייעודיים לנושא (כדוגמת: פורום לבריאות הנפש, התמודדות עם אובדן, התמכרויות וגמילה ורבים נוספים בהתאמה כמובן לאופי הבעיה). בקבוצות סגורות וממוקדות אלה לרוב מטופלים יחושו יותר בנוח לשתף ולהמליץ.

דרך נוספת להתרשם ממטפל פסיכולוג קליני היא באמצעות חיפוש במנועי החיפוש אודותיו. תוכלו להיחשף למאמרים שפרסם, מידע שנכתב אודותיו וכמובן לאתר האינטרנט האישי שלו. באתר המטפל תתרשמו מאופן ההצגה העצמית שלו, תמונות של סביבת העבודה (חשובה מאוד ליצירת תחושת נינוחות), תכנים שפרסם אודות הגישה הטיפולית שלו, אתגרים והצלחות.

שיחת טלפון היא דרך חשובה נוספת ליצירת קשר ראשוני עם המטפל, לא רק לצורך קביעת פגישה אלא ובעיקר על מנת לייצר שיח ראשוני ולהתרשם מן המטפל. אל תחששו לשתף בטלפון בסיבה לפניה, על קצה המזלג כמובן, והיו קשובים לתגובת המטפל, האם הוא מגלה סבלנות או ממהר לקבוע פגישה, האם הוא ערני לתחושותיכם.

המבחן האחרון הוא כמובן מפגש, וחשוב לזכור שמפגש עם פסיכולוג קליני, בדיוק כמו בתחומי טיפול נוספים, אינו מחייב. המפגש נועד להיכרות, בחינת התקשורת והכימיה ותיאום ציפיות. למעשה מומלץ בתכנון של טיפול פסיכולוגי ארוך טווח, לבחון ולבקר יותר ממטפל אחד, על מנת ליצור את התקשורת המיטבית והמקדמת ביותר.


מחפשים פסיכולוג קליני ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך