פיזיותרפיסט

ענף הפיזיותרפיה הוא ענף ברפואה העוסק במבנה השריר והשלד ומספק אבחון, שיקום ומניעה של בעיות ומגבלות בתנועה. טיפולי פיזיותרפיה נחשבים לטיפולים מועילים בתחום הכאב והשליטה בטווח התנועה, הן בשל נזקי גוף מצטברים והן בשל כאלה הנובעים מאירוע טראומטי דוגמת תאונת דרכים.

הליך טיפולי פיזיותרפיה מתחיל בפגישה עם פיזיותרפיסט ובאבחון הבעיה הן על ידי תשאול והן על ידי בדיקה פיזית, הכוללת בעיקר את יכולת ומוגבלות טווח התנועה של האזור המדובר. העבודה עם פיזיותרפיסט היא עבודה ארוכת טווח המתבצעת לאורך שבועות ולעתים חודשים ארוכים. השיפור בתנועה ובהפחתת הכאב הוא הדרגתי והטיפולים עצמם מתבצעים בהתאמה אישית למטופל.

טיפולי פיזיותרפיה מוכרים בסל הבריאות וניתנים, תוך מגבלת כמות, על ידי קופות החולים באמצעות מכוני הפיזיותרפיה של הקופה. יחד עם זאת, בטיפול בבעיות בתנועה ובכאבי שרירים ושלד לעתים למינון ולאופי הטיפול המקצועי ישנה חשיבות מכרעת ביכולות השיקום וההחלמה של הגוף לטווח הארוך. בשל מגבלות סל הבריאות בנוגע להיקף הטיפולים, אורך התורים וההמתנה בין טיפול אחד לאחר וחוסר היכולת לבחור פיזיותרפיסט מומלץ פונים רבים אל שירותי הרפואה הפרטית.

בפניה אל פיזיותרפיסט פרטי יש לבחון לפני הכל את תחום ההתמחות שלו. טיפולי פיזיותרפיה נותנים מענה למגוון פציעות, ליקויים ומכאובים ובחירה במטפל בעל ניסיון מקיף באופי הפגיעה ובצורך של המטופל יגדיל את סיכויי ההצלחה וההחלמה.

בין תחומי ההתמחות בענף הפיזיותרפיה:

פציעות ספורט- פציעות ספורט הן רבות ומגוונות בהתאם לענף הספורט המדובר, וטיפול מהיר ומדויק של פיזיוטרפיסט פרטי ומומלץ בתחום עשוי לחולל פלאים בתהליך ההחלמה. בין הפציעות: קריעת רצועה בברך, נקע בקרסול, מתיחת שריר במפשעה, מתיחת שריר ירך, שברי מאמץ, קרע בגיד אכילס, דלקת בגידי השרוול. כל פציעה כזאת משמעותה סוג אחר של טיפול ומומחיות.

אורתופדיה- פגיעות אורתופדיות יכולות לנבוע מסיבות שונות, בניהן “נעילה” של שרירים בעקבות תאונה/אירוע טראומטי, פריצת דיסק, שחיקה של שריר ועוד.

שיקום נוירולוגי- שיקום נוירולוגי עוסק באבחון וטיפול בעיות הקשורות אל מערכת העצבים.

שיקום נשימתי- פיזיותרפיה לצורך שיקום נשימתי מגיעה לרוב בעקבות מחלות קשות הפוגעות במערכת הנשימה דוגמת נפחת, סיסטיק פיברוזיס, דלקת ריאות חריפה.


קטגוריות נוספות

It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?

מחפשים פיזיותרפיסט ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך