נטורופת מומלץ

נטורופתיה היא שיטת ריפוי במסגרת הרפואה האלטרנטיבית המשלימה המאמינה במניעה ובריפוי של מחלות באמצעות חיזוק הגוף, החוסן הגופני והנפשי ויצירת מנגנוני ריפוי טבעיים. הנטורופתיה מאמינה כי בגוף קיימות כל התרופות וכל היכולות להתמודדות מול כל חולי מולד, כרוני או מתפתח. על מנת לגייס את אותם כוחות ריפוי של הגוף, נדרש על פי הנטורופתיה, הסתגלות לאורח חיים בריא ומותאם אישית לצרכי הגוף.

מכאובים או מחלות, על פי תורת הנטורופתיה, הם תסמינים חיצוניים הבאים להצביע על חוסר איזון בגוף, כאשר זה עשוי לנבוע מסיבות שונות. הנטורופתיה מספקת מענה לכאבים כרוניים, מחלות לב, לחץ דם, סוכר וחוסר איזון בדם, בעיות במערכת העיכול, בעיות תפקודיות ואחרות.

חיפוש אחר נטורופתים מומלצים יספק מגוון של אנשי מקצוע בתחומי הרפואה המשלימה, אולם חשוב לבחור נטורופתית או נטורופת מומלץ על בסיס התאמה אישית, תקשורת, כימיה והיכרות עם שיטת הטיפול, שכן תחום זה עוסק בעיקר בשינוי אורחות החיים.

בין תחומי השינוי בהן נודעת הנטורופתיה:

תזונה- לתזונה משמעות רבה בתחום הנטורופתיה, כאשר נטורופתים מומלצים ומובילים לרוב יכוונו את המטופלים לתזונה צמחונית ואף טבעונית. מבלי להתייחס לשאלות של מוסר, נטורופתיה היא שיטת טיפול ואורח חיים הנשען על מקורות טבעיים. חשוב לציין כי פניה אל נטורופתית אינה בהכרח משמעותה מעבר לטבעונות, אולם תכנון התזונה יכלול אלמנטים רבים יותר של בריאות ומן הטבע והצומח.

צמחי מרפא- לצמחי מרפא ישנה חשיבות גדולה בתחום הרפואה המשלימה בכלל והנטורופתיה בפרט. שימוש בצמחים לצרכי חיזוק, ריפוי, חיזוק המערכת החיסונית, טיפול מונע ועוד.

שמנים אתריים- שמנים אתריים הם חומרים נדיפים המונפקים מצמחים ארומטיים בעלי מסיסות נמוכה במיוחד. שמנים אלה נתפסים ברפואה המשלימה כבעלי יתרונות אשר מסלקים רעלים ותורמים להתמודדות עם תופעות אקלימיות.

פעילות גופנית- פעילות גופנית נחשבת למיטיבה ומסייעת לחיזוק ושמירה על בריאות הגוף בכל תחומי המרפא ואורחות החיים. הנטורופתיה מאמינה בשילוב פעילות גופנית מותאמת ומאוזנת כחלק בלתי נפרד מאורח החיים, ובהתאמה אישית לכל מטופל על פי העדפותיו ויכולותיו.

הנטורופתיה מוצעת כאלמנט המשולב עם עקרונות הרפואה המסורתית, לחיזוק ולריפוי של תחלואות ואתגרי הגוף.


מחפשים נטורופת מומלץ ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך