נוירולוג ילדים פרטי

נוירולוגיה היא  ענף ברפואה המערבית העוסק בחקר העצבים, לרבות מחקר תהליכי עיבוד המידע במוח ותגובותיו. הפרעות נוירולוגיות באות לידי ביטוי בהשפעה על תפקוד מערכת העצבים המרכזית, כמו גם על מחלות עצבים היקפיות. האבחון והטיפול בתחום הנוירולוגיה מתבצע באופן שאינו פולשני העושה שימוש במכשירי דימות לצורך קבלת תמונת מצב פיזיולוגית מדויקת.

בניגוד לתחומי התמחות רפואיים אחרים שבהם ההפרדה בין רופאים כלליים לרופאי ילדים מתבצעת בעיקר על סמך צורך בגישה לילדים לצורך השגת שיתוף פעולה, נוירולוג ילדים הוא תחום התמחות בפני עצמו בתוך עולם הנוירולוגיה, וזאת בשל מספר סיבות והבדלים:

חלק ניכר מן ההפרעות הנוירולוגיות זוכות לאבחון לאחר ובהמשך לתלונות המטופל ולתשאול רפואי שלו. ילדים צעירים מטבע הדברים מתקשים לתרגם את התחושות ולהביא אותן לידי ביטוי מה שעשוי לעכב את תהליך האבחון.
מחלות שכיחות אצל ילדים- תחום הנוירולוגיה מכיר במחלות והפרעות רבות הנובעות מכשלים נוירולוגים, כאשר ישנן מחלות וייחודיות לילדים. נוירולוג ילדים מומלץ הוא נוירולוג אשר מביא עמו ידע, ניסיון והיכרות עם מחלות אלה ומומחיות בטיפול בהן.
תסמינים שונים- גם כאשר מדובר באותן מחלות נוירולוגיות אצל ילדים ומבוגרים, התסמינים עשויים לבוא לידי ביטוי באופן שונה.  נוירולוג ילדים מומחה ידע להבדיל ולהפריד בין התסמינים בהתאם לגיל המטופל.

תסמינים אצל ילדים המצריכים אבחון נוירולוגי

הפניה לנוירולוג תתבצע על ידי רופא ילדים או משפחה בהתאם לתסמינים ולתשאול רפואי, של הילד (תלוי גיל) ושל הוריו. בין התסמינים הבולטים המצריכים בירור אצל נוירולוג ילדים:

עיכוב התפתחותי- עיכוב בהתפתחות הילד עשוי לנבוע מסיבות רבות, במידה והילד נמצא במעקב התפתחותי ולא נמצאו סיבות אחרות לעיכוב או שיפור של ממש מומלץ לשקול אבחון נוירולוגי.
כאבי ראש- תלונות על כאבי ראש מעת לעת הם נפוצים, אצל ילדים ומבוגרים כאחד, ואינם מהווים סיבה לדאגה. יחד עם זאת, במידה ומדובר בכאבים חוזרים לעתים קרובות ו/או בכאבים עוצמתיים במיוחד המפריעים לתפקוד השוטף מומלץ לפנות אל נוירולוג ילדים פרטי או מטעם קופת החולים לצורך בירור.
פרכוסים- פרכוסים הם תגובה גופנית ובלתי רצונית העשויה להצביע על ליקוי במערכת העצבים.

תסמינים אלה ונוספים עשויים להצביע על בעיה נוירולוגית. חשוב לפנות לרופא הילדים לקבלת הפניה אל נוירולוג ילדים מיד עם הופעת התסמינים לצורך גילוי וטיפול מוקדם במקרה הצורך.


מחפשים נוירולוג ילדים פרטי ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך