שאיבת שומן

שאיבת שומן היא פעולה המתבצעת באופן כירורגי במטרה להיפטר מעודפי שומן בגוף לרוב באזור הבטן, הירכיים והישבן, אשר כוללים כמות גדולה של רקמות שומניות ונוטים לצבור שומנים עודפים.

בניגוד לנהוג לחשוב ניתוח שאיבת שומן אינו מיועד לאנשים הסובלים מעודף משקל מהותי. ההליך הכירורגי אינו בא להחליף ניהול של אורח חיים בריא הכולל תזונה מאוזנת ופעילות ספורטיבית כי אם מיועד להשתלב באורח חיים כזה ולספק התקדמות מהירה יותר למטופל/ת באמצעות שאיבת השומן שהצטבר לאורך שנים באזורים המוזכרים.

לטיפול בבעיות השמנה קיצוניות יותר יוצעו פתרונות אחרים בניהם קיצור קיבה וליווי דיאטנית אישית.

האם קיים גיל מומלץ לביצוע ניתוח שאיבת שומן?

ניתוח שאיבת שומן עשוי להותיר עור מיותר ומידלדל, כאשר ככל שהעור אלסטי, גמיש וצעיר יותר הוא יחזור במהרה למצבו הטבעי. ביצוע הניתוח בגילאים מבוגרים, כאשר העור איבד כבר את גמישותו הטבעית, עשוי להותיר קפלי עור מיותרים מידלדלים בצורה לא אסתטית. בקפלים אלו ניתן לטפל בהליך ניתוחי נוסף במקרה הצורך.

ככלל, אין הגבלת גיל לביצוע ניתוח שאיבת שומן, אולם מומלץ לבצע אותו מתחת לגיל ארבעים ובשנים בהם העור גמיש ויחזור במהירות למקומו.

ניתוח שאיבת שומן מחיר

שאיבת שומן מתבצעת בהתאמה אישית ובהתאם לצרכי ולדרישות המטופל. ישנם מקרים בהם ניתוח שאיבת שומן בהליך יחיד יספק את התוצאה הרצויה ובמקרים אחרים וקיצוניים יותר תידרש סדרת טיפולים שלמה להסרת עודפי השומן המצויים  ולהגעה למצב האופטימלי. העלויות של התהליך מטבע הדברים שונות ומושפעות מכמות הטיפולים הנדרשת, הנקודות והאזורים מהם יש צורך להסיר את השומן והתמחור הפרטי של כל מרפאה ורופא פרטי. ניתן להציג טווח רחב במיוחד ולומר כי ניתוחי הסרת שומן מחזיקים בתג מחיר בין 12000-30000 ₪ כאשר מחיר זה אינו כולל טיפולים וניתוחים משלימים דוגמת הסרת קפלי עור מיותר בהמשך.

משך הניתוח משתנה גם הוא בהתאם לכמות המקומות ולכמות השומן הנדרש לשאיבה ועומד על בין שעה אחת לשעות אחדות לכל הליך. זמן ההחלמה הוא כארבעה שבועות, בהם נדרשת חבישה של האזורים המטופלים, שמירה על היגיינה מוקפדת וחיטוי והימנעות מפעילות פיזית.


קטגוריות נוספות

מחפשים שאיבת שומן ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך