מתיחת בטן

ניתוחים למתיחת בטן מיועדים לנשים ולדברים גם יחד, אם כי אופן ביצוע הניתוח כמו ההכנות המקדימות שונה בין נשים וגברים, וזאת בשל השוני במבנה הפיזיולוגי ובנקודות ריכוז השומן השונות.

ניתוח מתיחת בטן מיועד למי שסובל/ת מעור רפוי ומיותר באזור הבטן מסיבות שונות. רפיון העור יכול להתפתח בשל הורדה משמעותית במשקל, לידה, ניתוח קיסרי או ניתוח אחר בבטן ומסיבות נוספות. במסגרת הניתוח ניתן יהיה גם להיפטר מעודפי שומן שטחי הנמצא בין העור לשרירי הבטן. יחד עם זאת ניתוח מתיחת בטן אינו ניתוח המיועד להרזיה ועיקרו הוא מתיחת הבטן וייצובה.

הניתוח אינו מיועד לבעלי שומן עודף בצורה משמעותית, מאחר ולאלה מומלץ לבחון פתרונות הרזיה בטרם הטיפול בעודפי העור, שכן הרזיה באמצעות תזונה מאוזנת ופעילות ספורטיבית או בסיוע פעילות כירורגית (דוגמת שאיבת שומנים בבטן) תביא לרפיון העור מחדש.

אופן ביצוע והחלמה

ניתוח מתיחת בטן מתבצע באמצעות יצירת חתך אופקי בתחתית הבטן, חיזוק שרירי הבטן באמצעות תפרים, הסרה של עודפי עור ומתיחה והידוק של מעטפת העור אל הטבור. מדובר בהליך כירורגי מורכב המחייב הרדמה מלאה, ביצוע של ההליך בידי רופא מנוסה ותהליך החלמה בן שבועות אחדים. ניתוח כזה עשוי להותיר צלקת, אולם עבודה מקצועית ויסודית של המנתח ובחירה שלו במיקום נמוך ועל גבי קפל קיים יכול לטשטש משמעותית את מראה הצלקת.

לאחר הניתוח עשוי המטופל לסבול מכאבים מקומיים ומנפיחות שאלה ילכו ויפחתו תוך ימים אחדים. כל התפרים המתבצעים בהליכי ניתוחים למתיחת בטן הם תפרים פנימיים נמסים שאין צורך בהוצאתם.

ניתוח מתיחת בטן מחיר

בטרם קביעת המחיר נפגש הרופא הפלסטיקאי על המטופל/ת ובוחן את הצורך האמתי של הניתוח. קיימים ניתוחים למתיחת בטן בהם נדרשת התערבות כירורגית הכוללת בעיקר טיפול בעודפי עור, הידוק ומתיחה, לצד ניתוחים מורכבים יותר, ניתוחים הכוללים גם שאיבת שומן, הידוק שרירי בטן, מיקום מחדש של הטבור ופעולות נוספות. טווח המחירים הוא רחב למדי אולי ניתן לומר כי מחיר ניתוחי מתיחת בטן מתחיל בכ- 18000 ₪ ועולה מכאן בהתאם לצורך ובהתאם למרפאה ולרופא.

 


מחפשים מתיחת בטן ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך