ניתוח הרמת עפעפיים

עם השנים חווה הגוף תהליכי הזדקנות הבאים לידי ביטוי, רפואית ואסתטית, בדרכים שונות. אחת מן הדרכים הללו הוא צניחת העפעפיים המאבדות מעובי העור ומן האלסטיות והגמישות שלו ומשיכתן כלפי מטה. תהליך זה מתרחש לרוב גם בסמוך לצניחת הגבות, התפתחות קפלי שומן מעל העין המכבידים על העפעף  ושינוי במבנה הגרמי של ארובת העין תוך השפעה על קרנית העין ועל הרקמות הרכות העוטפות אותה.

מלבד מראה עייף וזקן לצניחת עפעפיים השפעה ישירה על הראיה והזנחה של התופעה עשויה להביא לנזקים בלתי הפיכים לראייה.

ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח פשוט למדי המתבצע על ידי רופא מנתח בעל התמחות בתחום רפואת העיניים ומומחה בפיזיולוגיה של העין וסביבתה.

ניתוח הרמת עפעפיים כולל הסרה של עודפי עור, שריר ושומנים שהצטברו על גבי העפעפיים, במטרה להסיר מהם את הגורמים המכבידים המביאים לצניחה המתמשכת. כמו כן מתבצעת מתיחה מחדש של רקמת העור הנקייה הנותרת בתפירה עדינה וייצוב העפעף מעל העין בפרופורציה מלאה וללא צלקות. רופא מנתח מומחה ידע לבצע את ההליך הכירורגי בעדינות ותוך ביצוע החתך על גבי קפל קיים במטרה להביא להחלמה מלאה וללא צלקות נראות לעין.

ניתוח הרמת עפעפיים– זמן והחלמה

אורך ניתוח הרמת עפעפיים תלוי באופי העבודה הנדרשת, בהתאם למצב העין והעפעפיים, ובממוצע אורך פחות משעתיים. זמן ההחלמה אורך כשבועיים וכרוך בתחושת אי נוחות, הימנעות מחשיפה לשמש ו/או לגורמים מזהמים וקושי בראייה.

ניתוח הרמת עפעפיים מחיר

חשוב לדעת כי כל ניתוח להרמת עפעפיים מבוצע באופן שונה על פי מצב המטופל. ישנם ניתוחי עפעפיים המתבצעים על העפעפיים התחתונות, העפעפיים העליונות וישנם ניתוחים המשלבים בין השניים. העלות מושפעת הן מאופי וצרכי הניתוח וכמובן מתמחור פרטי ושונה למרפאות המוסמכות על פי סטנדרטים שונים בניהם מקצועיות, ניסיון ותנאי טיפול ושהייה.

עלויות הניתוח נעות בממוצע בין 8000-10000 ₪, וניתנות להוזלה באמצעות ביטוחים פרטיים או באמצעות הביטוחים המשלימים של קופות החולים במרפאות המקצועיות הבאות עמם בהסדר. בפניה אל רופאים פרטיים לא קיים פיקוח על המחיר. במידה וקיים ביטוח רפואי פרטי ייתכן החזר בהתאם לתנאי הפוליסה.


מחפשים ניתוח הרמת עפעפיים ?

מחפשים רופא/מנתח?