טיפול משולב של שיטות לייזר ואנרגית אור ואופטית בבעיות עור שונות

תמונה : יחצ

שילוב של טכנולוגיות לייזר , הבזקי אור ואנרגיה אופטית ( RF ) מקנה לנו יכולת לטפל  במפגעי עור שונים כגון  צלקות אקנה דלקתי והתבגרות העור .

אקנה היא מחלה דלקתית של העור הפוקדת אותנו מגיל ילדות ועד לגיל בוגר ומשאירה את העור פגוע ולעיתים מצולק .  חשוב לדעת שטיפול נכון קוסמטי , שמירה על היגיינה של העור , להימנע מחטטת  להקפיד על אורח חיים מסודר , אכילה מאוזנת והימנעות משמש

הם חלק חשוב מטיפול ותחזוקה נכונה של העור .

באקנה יש מרכיבים נוספים  כמו מתח , שינויים הורמונליים , גנטיקה , קוסמטיקה לא מתאימה , וגם תהליך דלקתי עמוק המערב את מערכת החיסון העורית .

 הטיפול באקנה מאד מגוון  ומחייב בדיקת רופא עור לקבלת טיפול ובמקביל משלבים טיפול  קוסמטי או אסתטי.

אמצעי טיפול שונים כגון : קרמים שונים ליבוש פצעים , משחות מרגיעות ,תרופות ושילוב של כדורים  , גלולות , לפי הצורך ואם יש הפרעה הורמונלית .

החלק השני בטיפול  בצלקות אקנה הוא שילוב של פילינג – קילוף מבוקר של העור במטרה לטשטש צלקות אדומות או לבנות או שקועות , צלקת היא תגובה עורית גנטית

ואו יזומה לכן צלקות לא נעלמות ! אך ניתן לקבל שיפור ניכר של העור .

מהו פילינג : קילוף כימי , מכני , לייזר , גלי רדיו , מיקונידלינג ,  הזרקות של חומרי מילוי בבסיס הצלקת ושילובי ביניהם.

באמצעות השילוב של טכנולוגיות שונות , יש שינוי מהותי באיכות הטיפול  ובהחלמה ממנו יחד עם זאת שילוב זה מאפשר טיפול באזורים שונים בו זמנית (כגון פנים ,צוואר, חזה וידיים) .

התבגרות העור: המתבטאת בכתמים ,נקבוביות מורחבות, הרחבת  כלי דם , קמטים  ושינויים פרגמנטריים , ממחקרים אחרונים  אנו עדים לשינויים שחלים בעור משנות העשרים לחיינו , עקב שינויים גלובליים,  7% גנטיקה והיתר אורח חיים , תזונה , התמודדות עם סטרס , פעילות ספורטיבית ,  טיפול בשיניים דלקות חניכיים והיגיינה אורלית  ואיזון הורמונאלי .

הגישה  הרפואית השתנתה בעקבות מחקרים אלו וההמלצה להתחיל בטיפולים בגיל צעיר

ולא לחכות לשינויים ביולוגים .

מהם אותם שינויים :  איבוד נפחים בפנים  שהם חלק ביולוגי ממימיקה , אסימטריה של הפנים שיש לכולם בדרגות שונות , שינויים של הפנים עקב ירידה ועליה במשקל ,

חריקת שיניים , דחיסת עור תוך שינה , לעיסה של מסטיקים אשר מרפים שרירים טבעתיים מסביב לפה והגדלה של הפימה .

יש טיפולים רבים היום בבנק  בטיפולים האסתטיים והחשיבות היא טיפול המותאם אישית

טיפולים : שילוב טכנולוגיות  כמו לייזר למטרות שונות , קילוף , מיצוק ,  פציעה מיקרוסקופית של העור , שילוב של חומרים המעודדים יצירה של קולגן , עוזרים לרשת התת עורית לשקם , ולשפר  את העור .

הזרקות לא נועדו רק לשפר את הנפח , אלא החידושים בהזרקות של חומצות אמינו עוזרות לבנייה של קולגן יותר איכותי, ותחזוקה נכונה של התת עור .

השילוב של גלי רדיו , אולטרסאונד , וטיפולים כימיים מיוחדים מהדור החדש משנה

לגמרי את מרקם העור .

כל  הטיפולים מחייבים תחזוקה , כל אחד בהתאמה אישית וכל זאת לנשים וגברים כאחד .

סימני מתיחה : צלקות תת עוריות של קרעים בדרמיס העמוק , הסיבות שונות החל משינויים שחלים בגיל ההתבגרות , גב , זרועות , חזה , ירכיים , רגליים .

עם השנים בעקבות הריונות , נטייה גנטית , מבנה גוף , שינויים במערכת אספקת הדם לתת עור סימני המתחלה הופכים להיות  יותר בולטים , בהתחלה אדומים  , ולאחר מכן לבנים . יש תרופות כמו סטרואידים הגורמים לסימני מתיחה  בכל גיל  ואלו ניתנים במחלות שונות .

האם אפשר להעלים סימני מתיחה ? לא !

ניתן לטפל לאחר אבחנה מהם הסיבות במספר אפשרויות : פעילות  ספורטיבית , שתייה של מים  עד 2 ליטר ליום , להימנע  ממשקאות  העשירים  בסוכר , צמצום מזונות מעובדים אשר יוצרים תסמיני דלקת מיקרוסקופיים, ומעכבים פינוי לימפתי – זה יוצר אגירת נוזלים והרחבה של כלי דם בתת עור .

טיפולים : שילוב של אולטרסאונד וגלי רדיו , הם מעודדים בניית קולגן בתת עור , המרצה של כלי הדם לחילוף חומרים , ושיפור הרשת התומכת בדרמיס העמוק .

שילוב נוסף הוא מסאז עמוק הגורם לפינוי נוזלים בתת עור ומיצוק העור .

שילוב פלזמה או מיקרונידלינג , והחדרה של חומרים לעור  מסוג ויטמינים , וחומצות אמינות .

של הטיפולים הם סדרתיים, וחשובה תחזוקה שיהא אישית .

הכתבה בשת”פ עם ד”ר מוניקה אלמן

מחפשים  טיפול משולב של שיטות לייזר ואנרגית אור ואופטית בבעיות עור שונות ?

מחפשים רופא/מנתח?