וטרינר מומלץ

כל בעלים של בעל חיים מכיר את החשיבות בשירות מרפאה וטרינרית מקצועית באזור מגוריו. בעלי חיים המוחזקים בסביבה ביתית זקוקים למענה שוטף לחיסונים כנדרש, על מנת להבטיח הן את בריאותם והן את בריאות הסובבים אותם, וזאת לצד מענה במקרים של חולי או פציעה.

וטרינר בשונה מרופא המטפל בבני אדם, אינו יכול להישען על תלונות המטופל ועל תשאול על מנת לאתר את הבעיה, ונאלץ להסתמך על אבחנותיו בסיוע חוות הדעת והראיה של הבעלים של בעל החיים. וטרינר מומלץ ומנוסה ידע לאתר ולאבחן מגוון רחב של בעיות ולספק מענה בתנאים אלה, בזכות ידע רחב הנרכש לאורך שנות השכלה, התנסות מעשית וניסיון בפועל.

בבחינה של מרפאה וטרינרית יש להתייחס לפני הכל לסביבה בה היא מצויה ולמרחב. במקרים רבים טיפול בבעל החיים מצריך את הישארותו במרפאה לצרכי השגחה ולצרכי טיפול, לעתים לשעות אחדות ולעתים לימים ספורים ואף יותר מכך. מרפאה וטרינרית מרווחת הכוללת תאי שהיה נפרדים לכל בעל חיים, מספר חללים להפרדה ולמניעת תחושת לחץ ורעש וחצר המאפשרת גם שהיה בתנאי חוץ, תספק שירות טוב יותר לבעל החיים במקרה הצורך.

חשוב לזכור כי בניגוד לעולם הרפואה שאנו מכירים, וטרינר הוא גם הרופא המאבחן, הרופא המטפל, כירורג ומנתח, אחראי לצילומי רנטגן במקרה הצורך, אח רחמן ועוד. חשוב לוודא כי המרפאה הווטרינרית מספקת מענה טכנולוגי לכל הללו וכי וטרינר המקום בר יכולת לספק את כל השירותים, או לחילופין מחזיק בצוות מתאים.

לאוהבי בעלי החיים, וטרינר מומלץ אינו רק רופא מקצועי, כי אם גם בעל גישה ייחודית ואהבה לבעלי החיים. אמנם חיות המחמד הביתיות אינן נוהגות לדבר, אולם ניתן לראות כבר בשלב הכניסה אל הקליניקה את תחושתם. לרוב בביקור הראשון יביעו בעלי החיים חשש וחוסר רצון להיכנס ו/או לשתף פעולה. וטרינר מסור ומקצועי ידע לעבור את המהמורה הזאת הן באמצעות תכנון של מרפאה המשרה אוירה נוחה ולא מאיימת, והן באמצעות מתן יחס חם וביטחון לבעלי החיים המתארחים במרפאה.

עם קבלת כלב, חתול או חמוס, או לחילופין מעבר דירה, מומלץ לברר ולאתר מראש מרפאה וטרינרית מקומית מומלצת לעת הצורך.


מחפשים וטרינר מומלץ ?

מחפשים רופא/מנתח?