הפסקת הריון פרטית

ההחלטה להפסיק את ההיריון, ולא משנה באיזה שלב של ההיריון מדובר, איננה החלטה פשוטה ולרוב כרוכה בלא מעט התלבטויות, ובייחוד אם היא נעשית מסיבות שאינן קשורות למצבו הבריאותי של העובר או למצב האם ההריונית. הדבר יכול להיות כרוך בתחושות רבות המלוות אותו, כמו חרדה, לחץ ובעיקר אי וודאות.

זו בדיוק הסיבה מדוע נשים רבות בוחרות לעבור הליך של הפסקת הריון פרטית, ולו כדי לנסות ולשלוט על ההליך עד כמה שניתן ולהיעזר בשירותיו של רופא מקצועי ומנוסה.

שיטות שונות להפסקת הריון

ישנן כמה שיטות להפסיק את ההיריון. השיטה הראשונה היא הפסקת הריון פרטית בכדורים, הליך המתאים לנשים הנמצאות בשבוע הראשון עד השבוע ה-7 או ה-9 מקסימום. הכדורים מונעים את התפתחות ההיריון ומביאים להפסקתו.

השיטה השנייה מתאימה במקרים בהם יש להפסיק את ההיריון לאחר השבוע ה-9 ועד השבוע ה-12. בשיטה זו ההפלה תעשה באופן פולשני/כירורגי ואילו לאחר השבוע ה-12 ועד השבוע ה-16 ההליך שיבוצע הוא הליך של שאיבה וגרידה. מהשבוע ה-16 ועד השבוע ה-24 יבוצע זירוז לידה. שני ההליכים האחרונים הינם הליכים מורכבים יותר ויבוצעו בחלק מבתי החולים ובמרכזים רפואיים המוסמכים לבצע זאת.

המעוניינות או נאלצות לעבור הליך של הפסקת הריון פרטית מחיר הוא אחד השיקולים הנלקחים בחשבון לרוב, אולם לצדו חשוב גם לבחון את ניסיונו של הרופא המבצע את ההליך ואת את אופיו של המרכז הרפואי שבו הוא יתבצע (רלוונטי במקרים בהם תבוצע גרידה ולא הפלה באמצעות כדורים).

מדוע לעשות זאת באופן פרטי

ישנן לא מעט סיבות מדוע נשים בוחרות לעבור הפלה באופן פרטי. לעיתים מסיבות הקשורות לדיסקרטיות שבה הן מעוניינות (שלא תמיד מושגת כאשר הדבר נעשה בבתי החולים הציבוריים), לעיתים בשל הרצון לבחור בעצמן את הרופא שיבצע את ההפלה ובעיקר בזכות המלצות וחוות דעת חיוביות שקיבלו לפני כן ולעיתים מסיבות אחרות.

מקום מכיל, נעים, מקצועי, מבין ומנוסה מאד יכול לסייע לאישה באופן משמעותי לעבור הליך לא פשוט, הליך עם אמוציות רבות ולעיתים גם תחושות פיזיות לא טובות.


דר’ דב לקסמן

  • אזור: מרכז, השפלה, השרון
  • קבוצת איה מדיקל
  • התמחות: כירורגיה גינקולוגית

077-7298677

irit.tavasi@mdc-clinics.co.il

מחפשים הפסקת הריון פרטית ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך