דיאטנית קלינית

בניגוד לדיאטנית המספקת ליווי וייעוץ בעיקר במקרים של השמנה דיאטנית קלינית היא הסמכה הניתנת על ידי משרד הבריאות למי שסיימה לימודים אקדמאיים במדעי התזונה (תואר ראשון) ומסלול התנסות מעשית (סטאג’) בן כחצי שנה במוסד רפואי מוכר בישראל- בתי החולים.

הסמכה של דיאטן קליני כוללת לימודים מקיפים בתחום הביולוגיה וגוף האדם, הכימיה, במדעי המזון ובמדעי הבריאות.

דיאטנית קלינית יכולה לתת מענה לבעיות של השמנה, הן בקרב ילדים ובני נוער והן בקרב מבוגרים, כאשר ליווי זה יתבסס על מערך בדיקות אישיות ובדיקות דם, התוודעות אל אורח החיים של המטופל והגדרה מדויקת של צרכיו. עבודתה של דיאטנית קלינית מומלצת אינה נמדדת רק על גבי המשקל, כי אם בשליטה ובאיזון כל המדדים החשובים בגוף המטופל, בצורה תהליכית ולאורך זמן.

דיאטנית קלינית מספקת מענה למגוון צרכים בניהם:

תזונה בגיל השלישי- ליווי מטופלים גריאטריים בגיל הזהב בהתאם לתסמינים ולאתגרים הקיימים בחייהם, החל מקשיי עיכול וכלה במחלות המצריכות שינוי של התפריט.

הפרעות אכילה- טיפול בהפרעות אכילה משלב התייחסות רגשית לצד בקרה בתחום התזונה ושילוב של פעילות גופנית. דיאטן קליני ידע להתייחס אל עומק המצוקה הנפשית ולשלב מענה עבורה מבלי לדחוק במטופל לשינוי הרגלים שאינו מותאם.

סוכרת- בין אם מדובר בסוכרת נעורים או בסוכרת המתפתחת לאורך השנים בעקבות הרגלי תזונה לקויים, דיאטן/ דיאטנית קלינית מומלצת בתחום תסייע למטופל לשמור על איזון ולהימנע מהתפתחות מחלות נלוות נוספות.

תזונת ספורט- ספורטאים חובבים או מקצועיים זקוקים ליצירת תזונה מותאמת לצרכי הגוף, למודעות ולהשלמה של אנרגיות, חלבונים וויטמינים בהתאם למצב הגוף ולאופי הפעילות.

מחלות מערכת העיכול- הרפואה המתקדמת במאה העשרים ואחת מאבחנת ומכירה בעשרות מחלות הבאות לידי ביטוי בהפרעה לתפקוד של מערכת העיכול. באמצעות תחום הדיאטה הקלינית ניתן ליצור ולהתאים תפריטים מאוזנים לכל מטופל על פי צורך.

היריון והנקה- בזמן היריון ואחריו וכן בתקופת ההנקה תזונת האישה מחוברת בקשר ישיר להתפתחות התינוק ולבריאותו, בהווה ובעתיד. ליווי מקצועי ומודעות לתזונה בשלבים הללו יסייעו בחיזוק המערכת החיסונית של התינוק ובשמירה על בריאות האם.


ו

077-7298677

irit.tavasi@mdc-clinics.co.il

מורן איתן דיאטנית קלינית

דיאטנית מורן איתן

  • אזור: שפלה, מרכז, שרון
  • התמחות: דיאטה ובישול בריא

077-9971530

מחפשים דיאטנית קלינית ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך