דיאטנית

השמנה כבר מזמן אינה רק מפגע אסתטי כי אם מחלה של ממש, החולשת על למעלה משני שלישים מן האוכלוסייה. אורח החיים הקדחתני והזמינות של מוצרי מזון מתועשים לצד שלל פיתויים, תרבות המסכים והזנחה של פעילות גופנית, גורמת לתופעת ההשמנה להתחיל כבר בגיל צעיר, ליצור בעיות רגשיות וביטחון עצמי ירוד, וזאת לצד מחלות פיזיולוגיות דוגמת עודפי סוכר, כולסטרול ואחרות.

שירותי דיאטנית הם שירותים המוצעים על ידי קופות החולים ובמסגרת סל הבריאות, כנגד מדדים מוגדרים, או לחילופין עם הופעת מחלות הצריכות דיאטות ייעודיות, לאו דווקא בהקשר למשקל הגוף ולהשמנה.

יחד עם זאת, שירותי קופות החולים מספקים מעקב מינורי בהפרש בן מספר שבועות בין מפגש למפגש, לצד בניית תפריט תזונה בסיסי. פניה אל דיאטן מומלץ או דיאטנית מומלצת באופן פרטי ירחיב את היריעה ואת האפשרויות להפיק ממנה כלים לאורח חיים בריא ונכון, שיספק מענה לשנים ארוכות ולא רק לפרק הזמן האמור.

תהליך עבודה עם דיאטנית פרטית מצריך מחויבות ומשמעת עצמית וכולל ליווי יום יומי, טלפוני, בווטצאפ, בשילוב בקבוצות ברשתות החברתיות וכמובן בייעוץ פרטני שבועי. הליווי יכלול התייחסות אישית ובניית תכנית תזונה ותנועה בהתייחסות לגיל, גובה, אורח חיים, בדיקות דם והעדפות אישיות.

בפניה אל דיאטנית מומלצת (או דיאטן מומלץ כמובן) חשוב לברר מראש מהו טווח הגילאים בו היא מטפלת, מהי שיטת העבודה ובמידה ונדרש תחום התמחות מסוים לברר שהיא מספקת את הידע הנדרש. עבודה עם דיאטנית מצריכה לפני הכל חיבור וכימיה אותם ניתן לזהות כבר במפגש הראשון.

שירות נוח וחשוב הניתן בתחום הוא שירותי דיאטנית עד הבית. ישנם אנשים שמרגישים נוח יותר בסביבתם הטבעית, ושירות כזה מלבד הנוחות שבדבר מספק גם את האפשרות לבחינה משותפת של המקרר והמזווה, התנסות בבישול מתכונים בריאים ושירותים נוספים.

חשוב לדעת כי המונח דיאטה המתייחס לשינוי הרגלי התזונה לטווח הקצר הולך ונעלם מן העולם, וההבנה הקיימת כיום היא שהרגלי אכילה ואורח חיים הם דרך חיים קבועה שיש לסגל ולהתמיד בה. דיאטנית פרטית תעניק ליווי ראשוני והכוונה בדרך ליצירת סל כלים שיאפשר המשכיות והתמדה.


קטגוריות נוספות

מורן איתן דיאטנית קלינית

דיאטנית מורן איתן

  • אזור: שפלה, מרכז, שרון
  • התמחות: דיאטה ובישול בריא

077-9971530

ו

077-7298677

irit.tavasi@mdc-clinics.co.il

מחפשים דיאטנית ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך