אורטופד ילדים

תחום אורתופדיית ילדים שונה מתחום האורתופדיה הכללי, מאחר והוא מביא בחשבון את תהליך הגדילה המתרחש ללא הרף מקטנות ועד לבגרות מלאה. האורתופדיה עוסקת במבנה העצמות ובשרירים בגוף, ואלה מתפקדים באופן שונה בגילאים שונים, מוסיפים לגדול ולצמוח וכל חולי, מפגע או ליקוי בהם מצריך התייחסות לגיל הילד ולקצב הגדילה.

בשל חשיבות הטיפול בגיל הצעיר והשפעתו המכרעת רבים ההורים אשר אינם מסתפקים בביקור אצל רופאי קופת החולים ומבקשים חוות דעת נוספת אצל אורטופד ילדים פרטי. אורתופדים פרטיים נבחנים לפני הכל לפי תחום העיסוק והמומחיות שלהם, כאשר כל חיפוש אחר אורטופד ילדים מומלץ מוביל את ההורים להתעניין בתחומי העיסוק העיקריים של הרופא.

בין הבעיות הנפוצות בהם מתמחים אורתופדים לילדים:

סיבוכי שברים– שברים אצל ילדים הם עניין נפוץ בשל תזזיתיות, חוסר בשיקול דעת ופעילות פיזית מרובה. ככלל, שברים פשוטים מטופלים בקלות יחסית וללא תופעות לוואי, אולם במקרים מסוימים תצורת השבר או מיקומו עשויה להביא לצמיחה לא תקינה ולעיוות גם לאחר הקיבוע והתאחות העצם. במקרים כאלה אורטופדית ילדים מספקת מענה באמצעות שחזור אנטומי וקיבוע יציב במיוחד המתבצעים בפעולה כירורגית ניתוחית. מאחר ומדובר בטיפול שתוצאותיו בעלות השפעה לכל החיים הורים רבים מחפשים אחר שירותיו של אורטופד ילדים פרטי ומומלץ.

עיוותי גפיים– עיוותי גפיים יכולים לבוא לידי ביטוי בתצורה או באי סימטריות בין הגפיים, באופן מולד או באופן נרכש. עיוותים כאלה יכולים להתפתח עקב מחלות גנטיות, מטאבוליות או אחרות, עקב פציעות, תסמונות או מומים מולדים. הטיפול בהם הוא מורכב ועשוי לארוך שנים רבות, לעתים בשל הצורך במעקב ובחינת האפשרות כי הגוף ירפא את עצמו או באמצעות טיפולים משלימים בתחום בריאות העצם. לגיל הילד ולקצב הגדילה משמעות רבה בבחירת סוג הטיפול, הבדיקות ואופן המעקב. פעמים רבות הטיפול יינתן באופן כירורגי, באמצעות ניתוחים מורכבים לקיצור או הארכת עצם. אורטופד ילדים מומלץ המתמחה בבעיה האמורה ילווה את הילד ואת הוריו במעקב ובהמלצות לטיפול, כאשר במקרים מסוימים המעקב הרפואי יתחיל כבר בשלב ההיריון עם איתור מומים כאלה או אחרים בעובר.


It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך