אורטופד גב

כאבי גב תחתון או עליון, הם כאבים נפוצים וכך גם תופעות אחרות, האופייניות לאזור זה של הגוף. אורטופד גב יהיה לרוב הכתובת הראשונה שאליה נפנה בעודנו מתמודדים עם כאבים אלה, הן כדאי לאתר את מקור הכאב והן כדי לקבל את המענה הטיפולי הנדרש על מנת להתמודד איתו כהלכה ולמנוע בעתיד את חזרתו, במידה והדבר אפשרי.

מהי אורטופדית גב

אורטופדיית גב היא תחום ברפואה המתמקד בליקויים, בפגיעות או בטראומות הקשורות אל הגב, בכל הקשור לעצמות ולשרירים שלו והיא יכולה לכלול שורה ארוכה של בעיות בריאות שונות, לרבות דלקות או זיהומים בעצמות ובשרירים, מחלות למיניהן, בעיות הקשורות לעמוד השדרה (עקמת למשל) ואפילו מחלות נוירולוגיות המשפיעות על הגב עצמו.

אורטופד גב הינו רופא מומחה שסיים את לימודי הרפואה שלו (לימודים של 6 שנים) ובסיומם המשיך לשלב ההתמחות באורטופדיה למשך תקופה נוספת של 6 שנים. בהמשך, ביצע תת התמחות – התמחות באורטופדית גב כדי לרכוש את הכלים הנקודתיים הנדרשים לו על מנת להציע את המענה הטיפולי המתאים לסובלים מבעיות גב בעוצמות ובתצורות שונות.

למצוא את הרופא המתאים

רופא רואטופד זה מציע סוגים שונים של טיפולים ובמקרים מסוימים אף מפנה את המטופל לניתוח. לרשותו עומדים אביזרים אורטופדיים, שעליהם ממליץ לא אחת למטופליו, המהווים שיטת טיפול בפני עצמה המסייעת במקרים רבים. לפני ההפניה לניתוח או ביצוע ההליך הטיפולי עצמו, עורך האורטופד בדיקה מעמיקה, בדיקה פיזית, המתייחסת לתלונותיו של המטופל ולתסמינים הנלווים לכך. באמצעות הבדיקה יכול האורטופד לאתר נקודתית את מיקומה של הבעיה ולזהות את אופייה. רק לאחר מכן, יוכל האורטופד להמליץ על טיפול רפואי שיעזור בכך.

כאשר מדובר בבעיות גב חמורות מאד, ישנה חשיבות רבה במיוחד בפנייה לאורטופד מומחה עם ניסיון ועם רמת מקצועיות גבוהה. הדבר הכרחי גם עבור מטופלים צעירים הסובלים מבעיות גב על מנת לסייע להם להיפטר מאותה בעיה מוקדם ככל שניתן מבלי “לגרור” אותה להמשך, לגילאים הבוגרים יותר.

ישנם כיום בארץ לא מעט אורטופדים המתמחים בבעיות גב, אורטופדים המביאים אתם ניסיון של שנים ומקצועיות ללא פשרות. פניה מוקדם ככל שניתן אליהם היא הדרך הנכונה להתמודד עם הבעיה ואת החמרתה.


It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?

מאמרים בתחום

האם אתם עלולים לסבול מכאבי גב בעתיד?

חוששים שתסבלו מכאבי גב? רוצים לדעת מהם הגורמים לכאבי גב? קראו את המאמר

מחפשים אורטופד גב ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך