אוושה בלב

heartattack

כאבים בחזה לא תמיד מעידים על התקף לב או בעיה לבבית חמורה אחרת. לעיתים הם יכולים להעיד על אוושה בלב, שיכולה להופיע אצל 50 אחוז מהילדים ואצל שליש מהמבוגרים. תופעה זו המכונה גם רשרוש בלב יכולה להופיע מסיבות שונות, כמו סתימה באבי העורקים או יתר לחץ דם ריאתי, שאופייני למבוגרים יותר. כך או כך, אופי הטיפול נקבע בהתאם לגילו של הסובל מכך וכן בהתאם לתסמינים הנלווים לתופעה.

הסימפטומים הנלווים לתופעה

בין אם זו אוושה בלב בהריון או אוושה בלב לתינוק, במצבים כאלה פנייה למומחה לב היא הכרחית, שכן מדובר בתקופה קריטית מאד המצריכה מענה נקודתי. במקרים של רשרוש לב סימפטומים נפוצים לא תמיד יופיעו כמצב מקדים המרמז לכך, ופעמים רבות הדבר יתגלה באקראי בעת הביקור אצל הרופא ובמהלך בדיקה פשוטה של הלב.

בשל מחלת חום, בעקבות היריון, בשל מאמץ פיזי מוגבר או אפילו בעת אנמיה, בכל אחד מהמצבים האלה עשויים לזהות את האוושה ובהתאם להציע את המענה הטיפולי הנדרש.

יחד עם זאת, במקרים של רשרוש בלב סימפטומים האופייניים לבעיה זו יהיו בדרך כלל: קצות אצבעות בגוון כחלחל וגם ציפורניים, קוצר נשימה או קושי נשימתי, כאבים באזור החזה, שיעול כרוני, סחרחורות ולעיתים איבוד הכרה עד לכדי מצבי עלפון. הפרעות בצב הלב ופעימות מוקדמות יכולות להיות אף הן סימפטום בולט וגם דופק מואץ.

הטיפול המוצע

הטיפול, לאחר שאובנה הבעיה, אם איננו על רקע מחלה הקשורה במסתם יהיה בדרך כלל שינוי באורח החיים (שינוי בתזונה והוספה של פעילות גופנית ליום יום). טיפולים משלימים כמו דיקור סיני ידועים גם הם כפתרונות טיפוליים מומלצים פעמים רבות ובאופן כללי שינה טובה יותר והתמודדות נכונה עם מצבי לחץ, חרדה ומתח.

בכל מקרה של חשד לאוושה בלב, מומלץ מאד לפנות למרפאה המתמחה ברפואת לב כדי לעבור אבחון מקצועי ולקבל, בהמשך, את הטיפול הנדרש, טיפול בהתאמה אישית. מסיבה זו חשוב מאד לוודא שזוהי מרפאה המעסיקה רופאים מומחים ומנוסים מאד, המביאים אתם את הידע ואת היכולת המקצועית הנדרשים מהעוסקים בכך.

מחפשים אוושה בלב ?

מחפשים רופא/מנתח?