הסכם השלום עם איחוד האמירויות מגיע גם לתחום הכירורגיה הפלסטית – הפלסטיקאים יצאו לדובאי במשלחת רשמית של ההסתדרות הרפואית

מימין לשמאל - דר זוהיר אל פרדן, דר מאיר כהן

לראשונה: פלסטיקאים ישראלים הוזמנו לכנס רפואי בדובאי

לצד המנתחים הפלסטיים מישראל ישתתפו גם רופאים מומחים מאיראן

הסכם השלום עם איחוד האמירויות מגיע גם לתחום הכירורגיה הפלסטית. לראשונה פלסטיקאים ישראלים, הוזמנו באופן רשמי להשתתף בכנס רפואי בדובאי, שיתקיים בשבוע האחרון של חודש ינואר 2021. הפלסטיקאים יצאו לדובאי במשלחת רשמית של האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, במטרה לקדם שיתופי פעולה והחלפת ידע בין המדינות. הכנס שיערך בכפוף לתקנות ההתקהלות בדובאי, יתמקד בשילוב בין מדע ואמנות בתחום הכירורגיה הפלסטית ויעסוק בשיחזור אסתטי ופריצות דרך בתחום. לראשונה בעולם, לצד המנתחים הפלסטיים מישראל ישתתפו בכנס גם רופאים מומחים מאיראן.

הכנס נערך ביוזמת האיגוד לכירורגיה פלסטית באיחוד האמירויות הערביות (The Emirates Plastic Surgery Societyוצפויים להשתתף בו באופן היברידי מרחוק עוד אלפי רופאים מומחים שיצפו בהרצאות בשידור חי מכל רחבי העולם.

בין הדוברים בכנס יהיו רופאים מומחים מארצות הברית, איטליה, בלגיה, טורקיה וכן ד”ר מאיר כהן, יו”ר האיגוד לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית אשר מסר כי: “ההשתתפות שלנו בכנס תתרום לחיזוק התחום בשתי המדינות, תביא לחילופי ידע, מחקר וניסיון ואולי אף תתרום גם ליצירת הזדמנויות להשתלמויות ארוכות בחו”ל (פלושיפ) במהלך ההתמחות של דור העתיד של המומחים. מרתק לדעת כי למרות קוד הלבוש הצנוע במיוחד המכסה את כל הגוף, גם תושבי איחוד האמירויות בדומה לציבור בישראל מתעניינים מאוד בדרכים לשפר את המראה החיצוני ואת והביטחון העצמי ופונים לעזרת הכירורגיה הפלסטית והרפואה האסתטית. כך שככל הנראה כמו בכל מדינה מערבית, גם האמירתים עושים הגדלות חזה, שאיבות שומן, מתיחות פנים והזרקות”.

ד”ר זוהיר אל פרדן, Dr. Zuhair Al Fardan)) נשיא האיגוד לכירורגיה פלסטית באיחוד האמירויות (The Emirates Plastic Surgery Society) ואחד המנתחים הפלסטיים הנחשבים באיחוד האמירויות מסר כי: “נארח בכנס כמה מהמוחות המבריקים ביותר בתחום הפלסטיקה, השיחזור והניתוחים האסתטיים אשר יתכנסו כדי לשתף, לדון ולדון בהתפתחויות, באפשרויות ובהמצאות החדשות בתחום. הכנס ימשך שלושה ימים ויציג מחקרים ועבודות שנעשו בכל רחבי העולם בתחומי הכירורגיה הפלסטית, השחזור והאסתטיקה. אני רוצה להודות מראש לכל הדוברים שיקדישו זמן להשתתף בחוויה החינוכית זו בדובאי. תודתי הכנה גם לכל הארגונים התומכים שלנו, השותפים המדעיים ושותפי התעשייה על תמיכתם ועל מאמציהם להצלחת הכנס. מאחל לכולנו חווית למידה נהדרת”.

 

באיחוד האמירויות, מתבצעים ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים בהיקף דומה לישראל

מנתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, עולה כי מדי שנה מתבצעים בישראל כחצי מיליון הליכי אסתטיקה רפואית וכ- 70 אלף ישראלים עוברים ניתוח פלסטי במערכת הציבורית והפרטית.  על פי הערכה באיחוד האמירויות הערביות, הפדרציה הכוללת שבע אמירויות מונרכיות שהן אבו דאבי, עג’מאן, דובאי, פוג’יירה, ראס אל-ח’ימה, שארג’ה ואום אל-קיוין גם מתבצעים ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים בהיקף דומה לישראל המונה כ – 9 מיליון אזרחים, שכן מספר האזרחים באיחוד האמירויות עומד על כ – 10 מיליון תושבים.

מומחה בכירורגיה פלסטית – בחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר.

רופאי האיגוד מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזור שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית.

מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה.

כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית, מטפח קשרים עם ארגונים בינלאומיים העוסקים בניתוחים פלסטיים ומתעדכן בחידושים ומגמות במטרה ליישמם בארץ.

כחברי איגוד יכולים להצטרף רופאים ורופאות בעלי תואר מומחה בכירורגיה פלסטית

מחפשים הסכם השלום עם איחוד האמירויות מגיע גם לתחום הכירורגיה הפלסטית – הפלסטיקאים יצאו לדובאי במשלחת רשמית של ההסתדרות הרפואית ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך