בדיקת קורונה ללא תשלום תוך 15 דקות בתחנת הבדיקות המהירות הגדולה ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית – הפועלת ללא מעבדה או שינוע דגימות

unnamed

בדיקת קורונה ללא תשלום תוך 15 דקות בתחנת הבדיקות המהירות הגדולה ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית – הפועלת ללא מעבדה או שינוע דגימות

 

 

הבוקר בשעה 07:00 כבר פתחו צוותי הרפואה של שיבא את מערך הבדיקות המיידיות באמצעות מכשירי סופיה הניידים בכניסה לאיי התיירות הירוקים. בין הנבדקים הבוקר היה גם ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי. בעיריית אילת מדגישים, כי בשלב זה, מערך הדיגום המהיר מיועד רק לתושבי אילת היוצאים מהעיר וחוזרים אליה, תושבי הערבה וכל מי שמגיע לאילת במסגרת עבודה. מי שמגיע לאילת במסגרת נופש, נדרש להצטייד בבדיקה PCR שבוצעה עד 72 שעות לפני מועד ההגעה לעיר.

 

תחנת הבידוק הראשונה נפתחה כאמור הבוקר בקיבוץ יטבתה, יתר התחנות ימשיכו ויפתחו באופן מדורג בימים הקרובים. תחנות הבדיקה הוקמו על ידי מפקדת אלון של פיקוד העורף, מנהל הרכש (מנה”ר) במשרד הביטחון, בשיתוף עיריית אילת והמועצה האזורית תמר. התחנות מאוישות על ידי צוותי שיבא באמצעות הטכנולוגיה הניידת של סופיה אשר אושרה על ידי ה – FDA ומשרד הבריאות עם קבלת תשובה תוך 15 דקות.

 

תחנת הדיגום ביטבתה כוללת 5 מכשירי סופיה ניידים, כל מכשיר יכול לבצע כ – 40 בדיקות לשעה. בכך הופכת יטבתה לתחנת הבדיקות המהירות, הגדולה ביותר בישראל נכון להיום והגדולה ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית, הפועלת ללא מעבדה או שינוע דגימות.

לצורך הפעלת מערך הבידוק המהיר הקימו בשיבא משלחת של כ-30 אנשי צוות אשר ירדה אמש לאילת. את ימי הפעילות הראשונים בתפעול מכשירי הבדיקה הניידים ילוו מהנדסי חברת סופיה ישראל.

 

מתוכננות לפעול באופן מדורג, ארבע תחנות בידוק מיידיות בהן יערכו בדיקות קורונה מהירות ללא תשלום, באמצעות צוות דוגמים והטכנולוגיה הניידת של סופיה. בקיבוץ יטבתה אשר כבר נפתחה הבוקר (חמישי 19.11.2020) וכן בקיבוץ נאות סמדר (שיזפון), בנמל התעופה הבינלאומי על שם אילן ואסף רמון באילת ובים המלח באזור המלונות.

 

בשלב הראשון מתוכננות כ – 150 אלף בדיקות סופיה מהירות, משלחת שיבא נמצאת באילת בראשות ד”ר ענת פלס בורץ ועמית גוטקינד. את תחום הבדיקות המהירות בישראל ואת מערך הבדיקות לקראת פתיחת התיירות באילת, מוביל סגן שר הבריאות ח”כ יואב קיש.unnamed

מחפשים בדיקת קורונה ללא תשלום תוך 15 דקות בתחנת הבדיקות המהירות הגדולה ביותר בעולם מחוץ לארצות הברית – הפועלת ללא מעבדה או שינוע דגימות ?

מחפשים רופא/מנתח?