משבר הקורונה בישראל: יבוטלו הניתוחים הפלסטיים הפרטיים

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית - חדר ניתוח (1)

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הנחה היום (רביעי 18.3.2020) את חבריו הרופאים הפלסטיקאים להפסיק מיידית לבצע טיפולים וניתוחים אסתטיים במהלך משבר הקורונה במרפאות ובחדרי הניתוח הפרטיים. המטרה היא למנוע מראש מצב מסוכן בו נשאים שטרם פיתחו תסמינים יהפכו לחולים כתוצאה מניתוח ובשל סכנת הדבקה של הציבור ושל הצוות הרפואי.

בין היתר בוטלו ניתוחים פלסטיים באף לסטודנטים, ניתוחי הצמדת אוזניים לילדים שתוכננו להתבצע לפני חופשת הפסח, ניתוחי חזה לנשים וכן מתיחות פנים.

במקביל על פי ההנחיות החדשות של משרד הבריאות החלות מיום ראשון ה – 22 במרץ, תופסק גם הפעילות האלקטיבית (ניתוחים והליכים שאינם דחופים) בבתי החולים הציבוריים.

ד”ר מאיר כהן, יו”ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית מסר כי: “המלצנו היום לכל 300 המומחים והמתמחים באיגוד, לחדול לאלתר מביצוע של טיפולים אסתטיים או ניתוחים פלסטיים בעקבות משבר הקורונה. עדכנו גם את מנהלי חדרי הניתוח הפרטיים ברחבי הארץ. אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר דרמטי וביצוע של ניתוחים אסתטיים במערכת הפרטית בשעה שהמערכת הציבורית נצבת מול אתגרים לאומיים קשים אינה אתית. שימוש באמצעי חדר ניתוח לרבות מכונות הנשמה, ציוד סטרילי מתכלה ותרופות לניתוחים אסתטיים בנסיבות בהן עלול להיווצר מחסור לאומי מנוגד לשכל הישר. יתרה מכך, טיפול או ניתוח אסתטי, בפרט כשהוא מבוצע בהרדמה כללית, עלול להחמיר את מצבו של נשא נגיף קורונה שטרם פיתח תסמינים, לחשוף את הצוות המטפל למחלה ולהביא לעליה במספר הנשאים בציבור. אני מבקש לגלות אחריות אישית ולפעול בהתאם”.

ד”ר דב קליין, חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוסיף כי: “הפסקתי היום את עבודת השגרה במרפאה, ביטלתי את כל הניתוחים והטיפולים האסתטיים עד להודעה חדשה, המרפאה תהיה פתוחה רק למקרי חירום”

ד”ר רון עזריה, מזכיר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הדגיש כי: “המרפאה שלנו סיימה היום לעבוד עד להודעה חדשה. ציפו לנו ימי ניתוחים עמוסים שתוכננו קדימה אך החל ממחר הם מבוטלים. מתוך אחריות אישית לשלום המטופלים שלנו ולצוות הקליניקה קבלנו החלטה קשה אבל לדעתי, מאוד הכרחית”.

ובתוך כך נודע כי, רופאי האיגוד לכירורגיה פלסטית בהסתדרות הרפואית יזמו קמפיין חברתי לשטיפת ידיים, כחלק מהמאבק בנגיף הקורונה. הרופאים מומחי האיגוד החלו לצלם בעצמם סרטוני הדגמה המבוססים על שיטת רחיצת ידיים מים וסבון על פי המלצות משרד הבריאות וארגון הבריאות העולמי. רופאי האיגוד קוראים לציבור לצפות בסרטונים, להראות לילדים ולשטוף ידיים מספר פעמים ביום בדרך הזו, במטרה להפחית באופן משמעותי את הסיכון להדבקה בקורונה, זה יכול להציל חיים.

ד”ר מאיר כהן, יו”ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הסביר כי: “רופאי האיגוד לכירורגיה פלסטית מחזקים את ידי משרד הבריאות במאבק בנגיף הקורונה ומצטרפים להמלצה החיונית לשטיפת ידיים בתכיפות. אנחנו בעבודתנו שוטפים ידיים ביסודיות מספר רב של פעמים ביום, אך רוב הציבור עדיין לא אימץ את הנוהג הזה כחלק מחיי היומיום וחשוב לעשות זאת כעת. אני קורא לציבור לצפות בסרטונים ולשטוף ידיים ביסודיות מספר פעמים ביום, זה יכול להציל חיים”

 

הסרטונים, אשר מצולמים על ידי הרופאים עצמם בסיוע צוות הקליניקה באמצעות הסמארטפון, עולים בהדרגה לרשתות החברתיות, פייסבוק, אינסטגרם ויוטיוב וכן מופצים לכלי התקשורת ביוזמת נאוה עינבר, דוברת האיגוד.

האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הוקם במטרה להוות מסגרת ארגונית מקצועית לכ-300 הרופאים המומחים והמתמחים העוסקים בכירורגיה פלסטית ואסתטית בישראל ברפואה הציבורית והפרטית ולפעול לקידום ופיתוח המקצוע בתחום הטיפול, ההוראה והמחקר. רופאים אלו מטפלים בשחזור מומים מולדים, שחזור שד, עור ורקמות, ניתוחי פציעות מורכבות, נפגעי כוויות, ריפוי פצעים, מיקרוכירורגיה נוירו-וסקולרית, כירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית. מומחה בכירורגיה פלסטית הוא רופא שלאחר קבלת הרישיון לעסוק ברפואה כללית בישראל בחר להמשיך את הכשרתו ולהתמחות בענף הרפואי הנקרא כירורגיה פלסטית ואסתטית, השלים את תקופת ההתמחות שנמשכה 6 שנים, עמד בהצלחה בכל הדרישות הכרוכות בה וקיבל ממשרד הבריאות תעודת רופא מומחה בתחום זה. כך שבחלוף כ–13 שנה מתחילת לימודיו הפך לרופא מומחה לכירורגיה פלסטית שמביא עמו אל שולחן הטיפולים ניסיון רב, הכשרה מעמיקה ויכולת למנוע מראש סיבוכים ואף לטפל בהם אם חלילה קרו.

מחפשים משבר הקורונה בישראל: יבוטלו הניתוחים הפלסטיים הפרטיים ?

מחפשים רופא/מנתח?

פורטל מדיקלו הינו בלוג על רפואה ומשמש גם כאינדקס רופאים והמכיל תכנים בתחומי הבריאות, רפואה משלימה מונחי רפואה ומידע על מחלות מכל סוג כמו כן גם תרופות. המידע אשר נמצא באתר, התמונות וכל התכנים המופיעים במדיקלו נועדו למטרת אינפורמציה בלבד ואינם מהווים המלצה רפואית, חוות דעת או תחליף להתייעצות עם מומחה. שימוש בפורטל מדיקלו אינו מחליף ייעוץ רפואי ואף רצוי כי המשתמש והגולש ילכו לקבלת ייעוץ על ידי גורם רפואי מוסמך